W niedzielę 24 maja 2015 roku na Bulwarze Czerwieńskim po raz czwarty odbyło się „Święto Rodziny Krakowskiej”.
W ten dzień na krakowskie rodziny czekało wiele atrakcji, które były skierowane zarówno do dzieci, jak i do dorosłych. Odbywały się zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, językowe, ekologiczne oraz taneczne. Można było wesprzeć Caritas biorąc udział w loterii fantowej a także zdobyć paczkę ze słodyczami realizując zadania przy różnych stoiskach. Centralnym punktem imprezy była scena, na której przez cały dzień prezentowały się zespoły artystyczne, soliści, tancerze i wielu innych młodych artystów.
Celem imprezy było spędzenie czasu w gronie najbliższych, integracja ponadpokoleniowa, zdrowa rywalizacja sportowa oraz propagowanie zachowań i postaw prozdrowotnych w rodzinach.
W ten ostatni postulat wpisuje się obecność Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień, jednostki miejskiej, odpowiedzialnej za istotną kwestię w Krakowie –pomoc osobom uzależnionym i ich rodzinom, jak również szeroko rozumianą profilaktykę uzależnień. Podczas Święta Rodziny Krakowskiej pracownicy MCPU – psycholodzy oraz prawnicy, prowadzili Punkt Konsultacyjny dla osób potrzebujących porady w tym temacie.
Udzielano porad w zakresie: problematyki uzależnień od substancji, szczególnie alkoholu, leków oraz uzależnień behawioralnych. Z porad skorzystało wielu rodziców nastolatków zaniepokojonych ich zachowaniami ryzykownymi. Rodziny pytały o możliwości zmotywowania osoby uzależnionej do podjęcia leczenia odwykowego. Podczas konsultacji z psychologami mieszkańcy Krakowa zgłaszali też problemy dnia codziennego, np.: radzenia sobie ze stresem jako czynnika ryzyka powstawania uzależnienia, albo innych problemów psychicznych. Święto Rodziny sprzyjało możliwości udzielania kompleksowych porad całym rodzinom, ponieważ każdy członek rodziny mógł odbyć rozmowę indywidualną, a następnie wspólnie wszyscy członkowie mogli porozmawiać razem ze specjalistą. Wielu uczestników Pikniku zabrało ze sobą materiały informacyjne i edukacyjne na temat problematyki uzależnień i możliwości otrzymania specjalistycznej pomocy w Krakowie, aby być może jak w latach ubiegłych zgłosić się po pomoc. Łącznie udzielono około 400 porad i konsultacji , rozdano około 1200 ulotek i broszur informacyjnych.